Холодильник – це техніка, без якої обійтися ніяк не можливо. Тому, коли він ламається, ми відразу ж біжимо за допомогою до фахівців. І це цілком нормально, але в деяких випадках поломок можна обійтися і без сторонньої допомоги.
Прояв деяких несправностей при роботі холодильного устаткування:
-
галаслива робота холодильника;
-
брязкіт і гуркіт, вібрація агрегату;
-
немає освітлення;
-
протікання води в холодильній камері;
-
намерзання льоду;
-
витік рідини;
-
перегрітий холодильник;
Отже, розглянемо кожну причину поломки холодильника детальніше:
- До галасливої роботі холодильника можна віднести:
неправильне встановлення холодильного обладнання, для цього спробуйте самостійно виставити ніжки холодильника так, щоб задня стінка була встановлена з невеликим нахилом назад.
Якщо Ваш холодильник заповнений гарячими продуктами, відбувається шум компресора – він працює на знос.
Пошкодження пружинної підвіски в компресорі. На жаль, без досвіду роботи з холодильним обладнанням тут не обійтися і доведеться викликати фахівця.
- Брязкіт і гуркіт може проявлятися в холодильниках зі скляними полицями, на яких нерівномірно розподілені продукти.
Вібрацію може давати зміщення деталей з тривалою експлуатацією холодильної установки.
Якщо В системі охолодження потрапив сторонній предмет. У такому випадку потрібно продути і прочистити холодильну систему.
- Якщо немає освітлення у вашому холодильному обладнанні, потрібно перевірити кнопку включення/вимикання світла, лампу на перегорання або контакт між вилкою і розеткою.
- Протікання води в холодильнику говорить про те, що може бути тріснуть резервуар для збору води, якщо з цим все в порядку треба перевірити трубку дренажного зливу, в ній можливий засмічення або вона просто відійшла. Така поломка може провокуватися тим, що Ви нещодавно пересували холодильник і пошкодили трубку.
- Намерзання льоду може бути викликана неправильною експлуатацією холодильника, наприклад неправильним встановленням температурних режимів, в такому випадку інструкція з експлуатації холодильного обладнання допоможе в цьому. Можливо Ви ставите гарячі каструлі – це теж провокує намерзання льоду в холодильнику, або ж перевантажуєте до відмови холодильник продуктами, тоді в цьому випадку компресор не справляється з роботою перевантаженого холодильника і починає намерзать іній. Ще як варіант необхідно перевірити правильність виставлення дверцят холодильника або ж переглянути уважно ущільнювальну гуму на дверцятах холодильної та морозильної камери, можливі дефекти виробництва ущільнювача (якщо холодильник новий). Правильна заміна та догляд ущільнювальної гуми розказана в нашій статті https://alangroup.com.ua/a305566-uplotnitel-dlya-holodilnika.html.
- Витік рідин з холодильника. Витікати може декілька рідин, вода, фреон (холодагент) і заправна олія для холодильників. Якщо потекла вода, необхідно вилити її з резервуару для рідини, підкласти ганчірку, щоб вода далі не текла на підлогу і прочистити акуратно дренаж з трубки дренажного зливу. Перевірити випарник https://alangroup.com.ua/g19737470-ispariteli , можливо саме він дає витік води або ж як говорилося раніше перевірити резервуар на тріщини або зміщення
- Витік хладону знайти складніше, оскільки це безбарвний газ і його протікання вичислити важче. Уважно проглянете фреоновий контур, можливо через механічне пошкодження стався витік. Перша допомога до приїзду фахівця - це заклеювання ізоляційною стрічкою порушення контура. Заправити фреоном холодильник не дуже просто, тому довіряйте цю справу майстрові, а якщо все-таки у Вас є знання в холодильній техніці, тоді дотримуйтеся правил заправки фреону (холодагенту) в нашій статті
https://alangroup.com.ua/a289864-napolnyaem-holodilnoe-oborudovanie.html.
- Перша дія, яку треба подивитися при перегріванні холодильника, - це правильна його установка від стіни, відстань між стіною і холодильником має бути в межах 7 см Біля печі, духовки або батарей також холодильне устаткування не варто встановлювати. Якщо з цим все гаразд, тоді викликайте майстра по ремонту холодильного устаткування, причин перегрівання може бути маса і самостійно удома без спеціального устаткування для діагностики не обійтися.
У цій статті ми Вам розповіли про перелік поломок холодильника і способів їх усунень.
Існує ще ряд багатьох поломок, усунути які елементарно самому або з допомогою фахівця.
Про інші поломки холодильного обладнання ми розповімо в наступній статті.